Fajni lekarze Warto wiedzieć Pogromca pryszczy Forum i specjaliści Moja twarz Pomoc Szukaj Strona główna
Zgodnie z obietnicą - konkurs ruszył!

Czy retinoidy (do smarowania na powierzchni skóry) mogą podrażniać?
Retinoidy (do smarowania na powierzchni skóry) mogą powodować złuszczanie, podrażnienie skóry oraz uczucie pieczenia. W przypadku nowszych preparatów zdarza się to rzadko, jest mniejsze i szybko przemija po kilku dniach ich stosowania. Częstym powodem jest zbyt grube smarowanie skóry. Podrażniać jednak mogą też inne leki i kosmetyki stosowane w tym samym czasie.

Czy antybiotyki doustne (do połknięcia w kapsułkach lub tabletkach) są bezpieczne?
Najczęściej spotykanym działaniem ubocznym podczas stosowania antybiotyków doustnych (do połknięcia w kapsułkach lub tabletkach) są dolegliwości brzuszne. Zdarzają się one rzadziej po nowszych antybiotykach, gdyż są one lepiej wchłaniane i można je podawać w niższych dawkach. Dzięki temu można je stosować bez większego ryzyka przez wiele tygodni. Pamiętaj, że leki te są stosowane nie tylko po to aby zabić bakterie, ale przede wszystkim zmniejszyć zapalenie i ryzyko powstawania blizn.

Do jakiego momentu można tylko smarować się?
Twój lekarz dermatolog zadecyduje o wyborze metody leczenia. Zależy to między innymi od ilości "wągrów" i "pryszczy". U osób z mało nasilonymi zmianami najczęściej wystarcza samo smarowanie (np. retinoidem). Przy bardziej nasilonych zmianach trzeba dodatkowo połykać kapsułki lub tabletki (np. antybiotyk).

Czy trądzik można leczyć u kosmetyczki?
Trądzik powinien być leczony tylko przez specjalistę - lekarza dermatologa. Leczenie polecone przez inne osoby wcale nie musi Ci pomóc, a nawet może zaszkodzić. Wyciskanie "wągrów" lub "pryszczy" (przez Ciebie lub kosmetyczkę) nie pomaga, dlatego że nie usuwa przyczyny trądziku i może powodować blizny, które pozostają na całe życie.Copyright niszczpryszcz.pl 2005
Nota prawna
Regulamin korzystania z serwisu

Jesteś w:  Strona główna  >>  Trądzik - Leczenie, inne, pytania
mapa serwisu | pomoc | dodaj do ulubionych | poleć znajomym
CMS system zarządzania treścią agencja interaktywna: projektowanie stron WWW, cms, intranet, multimedia, aplikacje mobilne